Skip to main content

Audio Archive

Download or listen to free music and audio
This library contains recordings ranging from alternative news programming, to Grateful Dead concerts, to Old Time Radio shows, to book and poetry readings, to original music uploaded by our users. Many of these audios and MP3s are available for free download. Check our FAQ for more information.

Contribute Your Audio
Please feel free to upload your audio (Uploaders, please set a Creative Commons license as part of the upload process, so people know what they can do with your audio - thanks!)

More right-solid
More right-solid
More right-solid
SHOW DETAILS
up-solid down-solid
eye
Title
Date Archived
Creator
Podcasts
by Szymon "Szymas" Cieśliński
audio
eye 474
favorite 0
comment 0
Witamy w Przecaście, czyli w przekozackim przeglądzie popkultury z przekazem, tj. w regularnym cyklu luźnych rozmów twórców i przyjaciół Konglomeratu o tym, co aktualnie dzieje się w popkulturze. W tym tygodniu spełniamy obietnicę z ostatniego odcinka i rozmawiamy o konferencjach zorganizowanych w ramach targów E3. W tle wyją syreny, a my m.in. zastanawiamy się, która konferencja była najciekawsza oraz na które gry warto czekać. Dokładny spis tematów znajdziecie poniżej:...
Topics: Bethesda, Devolver Digital, E3, Gry, Microsoft, Netflix, Nintendo, PlayStation 4, Podcast, Sony,...
Podcasts
by Szymon "Szymas" Cieśliński
audio
eye 202
favorite 0
comment 0
W „12 is Better than 6” wcielamy się w Jesusa. Zbiegłego niewolnika, który w 1873 ucieka z kopalni i próbuje przetrwać na pograniczu meksykańsko-teksańskim. Sytuacji nie ułatwia mu fakt, że cierpi na amnezję, a dodatkowo jest ścigany listem gończym. Jak Szymas ocenia ten przygodowy top-down shooter w westernowym settingu? Posłuchajcie.
Topics: 12 is Better Than 6, Gra, HypeTrain Digital, Ink Stains Games, Podcast, Western